null Beeld Sanne Delcroix
Beeld Sanne Delcroix

Laïs

Laïs: ‘In Polen kan iedereen dansen op ‘’t Smidje’, maar weinig mensen wisten wie wij zijn of zelfs hoe dat lied heet’

Hoe zou het nog zijn met... Laïs? Goed, zo blijkt. Twee jaar na het vertrek van Annelies Brosens stelt de folkgroep, met kernleden Jorunn Bauweraerts en Nathalie Delcroix en hun wederhelften Tomas De Smet en Bjorn Eriksson, de comebackplaat ‘De langste nacht’ voor in de AB: afspraak op 28 september.

Joshua Migneau

JORUNN BAUWERAERTS «Laïs is nooit echt weggeweest, ook al denken veel mensen dat. We zijn de afgelopen jaren cd’tjes blijven maken, die we uitsluitend na onze concerten in kerken verkochten. We hebben een trouw publiek dat nog altijd muziek koopt – dat heeft ons draaiende gehouden. Nu Annelies de band heeft verlaten, willen we Laïs 2.0 aan het grote publiek voorstellen.

»Op ‘De langste nacht’ zingen Nathalie en ik weer volop in het Nederlands, met teksten gebaseerd op mijn uit de hand gelopen boekencollectie.»

HUMO Hoe was het om met jullie mannen een plaat te maken?

BAUWERAERTS «Geweldig. We zijn de ABBA van de Lage Landen (lacht). De mannen hebben soundscapes gemaakt, en daar zijn Nathalie en ik mee naar Normandië vertrokken. Onder een boom hebben we de songs afgewerkt.»

HUMO In augustus hebben jullie voor het eerst opgetreden in Polen, waar jullie debuutsingle ‘’t Smidje’ een monsterhit is geworden. Hoe was dat?

BAUWERAERTS «In Polen kan iedereen dansen op ‘’t Smidje’, maar weinig mensen wisten wie wij zijn of zelfs hoe dat lied heet: ze noemen het simpelweg ‘Taniec Belgijski’ – ‘de Belgische dans’. De respons was overdonderend: ’s ochtends waren we te gast in een veelbekeken tv-programma, erna werden we aangeklampt door een hoop fans die met ons op de foto wilden, en ’s avonds hebben we drie keer ‘’t Smidje’ moeten spelen. Grappig dat ik dat op mijn 43ste nog mag meemaken.»

HUMO Vind jij ‘’t Smidje’ zelf één van jullie beste songs?

BAUWERAERTS «Tuurlijk niet. Annelies en ik hebben ‘’t Smidje’ geschreven toen we 15 waren, het is kinderlijk en schattig. We hebben een fase doorgemaakt waarin we ons van dat lied afzetten, maar nu zijn we er net dankbaar voor. We weten wat we waard zijn en voelen de drang niet meer om iedereen daarvan te overtuigen.»

Laïs speelt op 28 september in de AB in Brussel.
‘De langste nacht’ verschijnt op 2 september.

Schrijf je in op onze wekelijkse muzieknieuwsbrief:

Reageren op een artikel, uw mening ventileren of een verhelderend inzicht delen met de wereld

Ga naar Open Venster

Op alle artikelen, foto's en video's op humo.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar redactie@humo.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234