Van links naar rechts Eden Hazard, Angèle en Gaelle Garcia DiazBeeld Instagram / Humo

Sociale Media

10 jaar Instagram: dit zijn de populairste Belgen op het platform

Op 6 oktober 2010 lanceerde de toen 27-jarige Kevin Systrom een platform waarop je gemakkelijk foto’s kunt delen, al dan niet met een filtertje eroverheen. Instagram werd al snel een gigantisch succes, binnen een jaar waren er een miljoen gebruikers en twee jaar later werd de app al verkocht aan Facebook. Op dit moment telt de app 1,1 miljard gebruikers wereldwijd, waarvan ongeveer 3,5 miljoen in België. 

Vrijwel alle bekende merken en sterren zijn ondertussen op het sociale netwerk te vinden. Voetballer Cristiano Ronaldo (240 miljoen), zangeres Ariana Grande (203 miljoen) en acteur Dwayne ‘The Rock’ Johnson (199 miljoen) hebben de meeste volgers. National Geographic is met 145 miljoen volgers het populairste merk, @Humo volgt op de voet met 65.000 volgers.

De Belgische top

De meest gevolgde Belgen dan. De top van die lijst bereik je enkel als je internationaal populair bent. Niet zo gek dus dat de Rode Duivels de lijst domineren met zes plaatsen, waarbij Eden Hazard veruit de meeste volgers heeft. Ook goed scoren onze internationale dj’s Amelie Lens, Charlotte De Witte en Dimitri Vegas (opvallend: Like Mike blijft een beetje achter). 

1. Eden Hazard / 27,3 miljoen volgers / @hazardeden_10
2. Kevin De Bruyne / 12,1 miljoen volgers / @kevindebruyne
3. Thibaut Courtois / 7 miljoen volgers / @thibautcourtois
4. Romelu Lukaku / 6,2 miljoen volgers / @romelulukaku 
5. Jean-Claude Van Damme / 5,3 miljoen volgers / @jcvd
6. Angèle / 2,8 miljoen volgers / @angele_vl
7. Jimmy Labeeu / 1,8 miljoen volgers / @jimmylabeeu
8. Dries Mertens / 1,7 miljoen volgers / @driesmertens
9. Amelie Lens / 1,5 miljoen volgers / @amelie_lens
10. Charlotte De Witte / 1,5 miljoen volgers / @charlottedewittemusic
11. Axel Witsel / 1,5 miljoen volgers / @axelwitsel28
12. Dimitri Vegas / 1,4 miljoen volgers / @dimitrivegas
13. Roméo Elvis / 1,4 miljoen volgers / @elvis.romeo
14. Gaelle Garcia Diaz / 1,1 miljoen volgers / @gaellegd 

Lees verder: bij jongeren is Instagram ondertussen populairder dan Facebook, zo blijkt uit onze jongerenenquête. Lees hier alle resultaten.

Meer over

Reageren op een artikel, uw mening ventileren of een verhelderend inzicht delen met de wereld

Ga naar Open Venster

Op alle artikelen, foto's en video's op humo.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar redactie@humo.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234