null Beeld

'Amigo's' op VTM

Weinig dat Vlaand'ren zo verdeelt als fictie van eigen bodem. Of het moest de discussie blad-steen-schaar versus schaar-steen-papier zijn. Aan welke kant wij staan, vraagt u? Blad-steen-schaar, uiteraard. En de eerste aflevering van 'Amigo's' vonden we best vermakelijk, mocht het u enigszins interesseren.

Katrien Verschoren


Herbekijk hier de volledige aflevering »

Voor aanvang was het nochtans koffiedik kijken. Het scenario was namelijk neergepend door Jean-Claude Van Rijckeghem , de man die ook 'Aanrijding in Moskou' (sympathiek!) én 'Brasserie Romantiek' (James, de kotsemmer!) uit zijn hoed toverde. En aangezien deze serie over vijf ex-gevangenen zich grotendeels in een restaurant zou afspelen, koesterden we niet al te veel hoop.

En zo heeft 'Verwacht niet te veel, dan kan het ook niet overdreven teleurstellend uitpakken', de leuze die we ooit in de Goedele lazen en die sinsdiens onze way of life werd, ons alweer een aangename tv-avond bezorgd. Nee, 'Amigo's' is niet gespaard gebleven van enkele genreclichés - zoals Tito (Bert Haelvoet), de bodyguard die altijd in is voor wat zinloos geweld, en Laurens (Kurt Rogiers), de chefkok met uit de pan swingend haantjesgedrag. Toch plant de eerste aflevering genoeg zaadjes om ons nieuwsgierig te maken naar de toekomst van de vijf ex-bajesklanten als eervolle zaakvoerders en nog meer naar hun verleden.

De samenwerking tussen Van Rijckeghem en regisseur Kadir Balci leverde eerder al in 'Trouw met mij!' een mengeling tussen tragiek en comic relief af. Maar terwijl eerder de balans tussen die twee nog een beetje zoek was, hebben ze er hier de vinger op weten leggen. Samen met de verscheidenheid van de personages - die enkel hun verleden in de cel gemeen hebben - levert dat een alleraardigst zootje ongeregeld op, met de voeten stevig in de Vlaamse klei.

Verrassing van de serie blijkt overigens Johny Voners te zijn. Zijn personage, Berten, is een man van weinig woorden maar met een bijzonder duister verleden. Nóg somberder dan tientallen jaren in F.C. De Kampioenen meespelen, vermoeden we.

Reageren op een artikel, uw mening ventileren of een verhelderend inzicht delen met de wereld

Ga naar Open Venster

Op alle artikelen, foto's en video's op humo.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar redactie@humo.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234