null Beeld

Bed Rugs - 8th Cloud

‘8th Cloud’ van Bed Rugs, Belgisch, begint zoals een plaat van Noel Gallagher zou kunnen beginnen. Internationaal groots, breed en góéd.

Jürgen Beckers

Ook de tekst is er wat rock-'n-roll betreft meteen helemaal op: ‘I am feeling a strange, strange chill / It’s working, working like a purple pill / It brings in joy and all the fun / Keeps me working like a loaded gun’. Queens of the Stone Age kan ook. Of, zoals duidelijk wordt in ‘Trees’: The Stone Roses. En the drugs do work.

Er staat niks slechts op ‘8th Cloud’, dat desondanks songs huisvest die er torenhoog bovenuit steken. Je zou het ouderwets een elpee met albumtracks en prijsbeesten kunnen noemen.

‘Mark’s Ghost’ is een rustpunt, een langgerekte schreeuw aan het uiteinde van kant 1, zo u wilt. ‘What Does It Mean?’ is dan weer een geweldige single, en het was van Millionaire geleden dat in Belgenland nog zulke opwindende gitaren werden waargenomen. Hey, wat blijkt: de gitarist van Bed Rugs, Stijn Boels, heeft nog gitaar gespeeld in de groep van Vanhamel, van wie we overigens zouden zweren dat we ‘m in ‘Dream On’ horen meezingen.

Wat blijkt nog: Beg Rugs heette vroeger The Porn Bloopers en stond in 2008 in de finale van Humo's Rock Rally. Als Bed Rugs, en met wat op ‘8th Cloud’ staat, hadden ze die finale drie keer kunnen winnen. Felicitaties!

undefined

Reageren op een artikel, uw mening ventileren of een verhelderend inzicht delen met de wereld

Ga naar Open Venster

Op alle artikelen, foto's en video's op humo.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar redactie@humo.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234