null Beeld

'BK Wielrennen': 'Voor het BK ben ik niet nerveus, voor de eerste rit van de Tour des te meer'

De Argentijn Maximiliano Richeze heeft net een rit gewonnen in de Ronde van Zwitserland wanneer zijn teammanager Patrick Lefevere met ons vooruitblikt op het nakende Belgisch kampioenschap op de weg. De zege van Richeze was al de dertigste van het seizoen voor Etixx-Quick•Step, verdeeld over dertien verschillende renners. Opvallend: daarbij (nog) geen Tom Boonen. Die heeft zijn zinnen op een derde Belgische driekleur gezet, maar Lefevere wil niet alle eieren in dat ene mandje leggen.

td

'Voor het BK ben ik niet nerveus, voor de eerste rit van de Tour des te meer' Patrick Lefevere

Patrick Lefevere «Het zou niet slim zijn om van Tom ons enige speerpunt te maken. Zo maak je het de concurrentie wel héél makkelijk. Natuurlijk kan niet iedereen winnen, zeker niet op een selectief parcours als dat rond de Meren van l’Eau d’Heure. Maar met Julien Vermote, Pieter Serry en Laurens De Plus hebben we nog enkele jongens die aardig bergop rijden. En ook Stijn Vandenbergh verkeert in een uitstekende vorm.»

HUMO En tegen wie zullen zij het vooral moeten opnemen?

Lefevere «Greg Van Avermaet behoort altijd tot de favorieten, en bij Lotto zijn Tim Wellens en Jürgen Roelandts de twee grootste kanshebbers. De onzekere factor is Philippe Gilbert. Als ik me niet vergis, zit die nog zonder ploeg voor volgend jaar. En aangezien de Nationale Loterij om Waalse renners verlegen zit, zou hij weleens een hoofdrol kunnen spelen.»

HUMO Twee jaar geleden, nadat het BK in Wielsbeke – de thuisbasis van Quick•Step – met een sisser was afgelopen, relativeerde je de nederlaag. ‘Het is maar het BK, volgende week is iedereen dit vergeten.’ Mag ik daaruit afleiden dat je niet warmloopt voor het BK?

Lefevere «Voor de winnaar is die driekleur natuurlijk heel mooi, maar nee, het is niet onze favoriete koers. Wij zijn met minder dan Lotto Soudal en Topsport Vlaanderen, en een verlengde kermiskoers als het BK is sowieso moeilijk te voorspellen of te controleren. Heel wat vrijbuiters zijn bereid om harakiri te plegen door met een vroege aanval hun sponsor in de picture te zetten. En je weet nooit wat uiteindelijk de goede vlucht is. In 2013, in La Roche, ging Tom Boonen meteen in de aanval, in de hoop snel een elitegroep te vormen, maar hij kreeg slechts twee medevluchters mee. Het bleek zelfmoord.»

HUMO Vorig jaar misten jullie dan weer een vrij vroege vlucht en hielden Van Hecke en Roelandts het wél vol tot aan de finish.

Lefevere «De opdracht luidt dus: in elke vlucht minstens één mannetje mee hebben. En als we numeriek in de minderheid zijn, moeten we de wedstrijd harder proberen te maken om de situatie om te keren. Als we daar sterk genoeg voor zijn, tenminste.»

HUMO Je lijkt vrij gelaten naar de wedstrijd toe te leven.

Lefevere «Voor het BK ben ik niet nerveus, voor de eerste rit van de Tour des te meer. Ik had ooit zeven nationale kampioenen in mijn ploeg. Probeer die truien dan maar eens klaar te krijgen tegen het volgende weekend (lacht).»

HUMO Met de internationale ploeg die je nu onder je hoede hebt, is dat ook dit jaar niet uitgesloten. Volg je al die wedstrijden op de voet?

Lefevere «Dankzij Twitter is het een pak makkelijker gevonden om op de hoogte te blijven van wat er in de andere kampioenschappen gebeurt. Ik ben bijvoorbeeld wel benieuwd naar wat Julian Alaphilippe kan forceren. Hij staat er zo goed als alleen voor tegen de verschillende Franse teams, maar dat is niet per se een nadeel. Een nationaal kampioenschap is de wedstrijd bij uitstek waarin renners het ploegbelang uit het oog verliezen en voor eigen succes gaan.

»Zelf zal ik wel degelijk in de Henegouwse heuvels zitten. Vorig jaar in Tervuren boden we onze vips tapas aan in een tent vlak bij het parcours, maar nu is daar geen sprake van. Er is amper water of elektriciteit! Ik kan me als manager dus nog eens volledig op de koers focussen.»

Reageren op een artikel, uw mening ventileren of een verhelderend inzicht delen met de wereld

Ga naar Open Venster

Op alle artikelen, foto's en video's op humo.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar redactie@humo.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234