null Beeld

Boomtown interview: Hydrogen Sea

Als Boomtown kiest voor een grotendeels Belgische affiche, doet het dat niet uit programmatorische gemakzucht, wegens budgettaire anorexia, of omdat de organisatie een keer te veel verloren heeft bij het manillen: ze weten precies welke bands er op dit moment boven­uit steken. Naast bekende namen als The Sore Losers, Amatorski­ en OSTYN­, hierbij één van vijf vaderlandse witte raven die op een blauwe maandag ontstonden en het tot nog toe met een stuk minder aandacht moeten rooien. We zijn al weg.

Frederick Vandromme

Brussels meisje-jongenduo wier songs vlinders in de buik hebben, muizenissen in de kop en wolken onder het gat.

HUMO Het hoeveelste concert is jullie passage op Boomtown?

Hydrogen Sea «Het 55ste, waarvan 33 met Gabriel Rios. Pas een dik jaar bezig.»

HUMO Wat is er op de brainstormtafel achtergebleven toen de groepsnaam bedacht werd?

Hydrogen Sea «Copper Tunic. Daar heeft een vriend ons te hard mee uitgelachen.»

HUMO Wat is de meest treffende omschrijving van jullie muziek die je al hoorde?

Hydrogen Sea «De origineelste omschrijving ging over onze groepsnaam. Dat die ‘er cool uitziet, als een Pokémon klinkt en meteen een mysterieuze allure opwekt’. We horen vaak dat onze groepsnaam moeilijk uit te spreken valt, dus vonden we dit een mooi compliment.»

HUMO Hoeveel songs hebben jullie tot nog toe geschreven?

Hydrogen Sea «We hebben een computer vol ideeën, zo’n 60 onafgewerkte songs.»

HUMO In welke onderdelen van het muzikantenbestaan zijn jullie níét goed?

Hydrogen Sea «Netwerken. Op sociaal vlak zijn we nogal awkward. Ook onze muziek promoten vinden we heel moeilijk, omdat we alles nogal snel relativeren en onszelf gemakkelijk neerhalen.»

HUMO Wat is de beste bindtekst die jullie ooit hoorden?

Hydrogen Sea «Onlangs hoorden we Conny Komen van Kenji Minogue op een optreden iets zeggen als: ‘Allee, nog eventjes, we zitten al voorbij de helft. We moeten er allemaal door, maar het is bijna gedaan, hoor.’ Heel droog, heel grappig.»

HUMO Wat is op dit moment het belangrijkste puntje op de to-do­lijst van de band?

Hydrogen Sea «Muziek blijven maken die vanuit ons hart komt.»

Meer over

Reageren op een artikel, uw mening ventileren of een verhelderend inzicht delen met de wereld

Ga naar Open Venster

Op alle artikelen, foto's en video's op humo.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar redactie@humo.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234