Bullet To The Head
Wat voor de fans van de old school-actiehelden een topmaand had moeten worden, is uitgedraaid op een ijskoude douche. ‘The Last Stand’ met Arnold Schwarzenegger: prima entertainment, maar geen kat die is gaan kijken.
‘A Good Day to Die Hard’ met Bruce Willis: geen onaardige box office, maar een draak van een aflevering. En nu ‘Bullet to the Head’ met Sylvester Stallone: én verschroeiend zwaar geflopt aan de Amerikaanse kassa’s, én met de grond gelijkgemaakt door de critici.
Terecht trouwens: wat een stijlvolle hommage in retro-noir had kunnen zijn aan de actiefilms uit de jaren tachtig, is op alle vlakken uitgegroeid tot een debacle, een monstertje, een onwaarschijnlijk dieptepunt in de carrière van Stallone, nog lamlendiger dan ‘Cobra’ zelfs.
En het is allicht Sly zélf die zichzelf, zonder knaldemper, in de voet heeft geschoten: hij stuurde de oorspronkelijke regisseur Wayne Kramer (‘The Cooler’) de laan uit na ruzie over de toon van de film, verving hem door veteraan Walter Hill (‘48 Hours’), en trok vervolgens de montage brutaal naar zich toe, waardoor de release met een jaar werd vertraagd.
Het ding (de pitch: een hard-boiled huurmoordenaar en een Aziatische flik maken in een door kogelregens geteisterd New Orleans jacht op een gangster) viel allicht niet meer te redden: de chemie tussen Stallone en sidekick Sung Kang is onbestaande, het tempo ligt veel te laag, en tot overmaat van ellende begint Sly er op z’n zevenenzestigste echt wel als een opgepompte freak of nature uit te zien. Pijnlijk.
Bekijk de trailer: