Ceremony - Zoo
Tot voor kort was Ceremony – vooral niet te verwarren met de shoegazerband met dezelfde naam – een stel Californische hardcore punks. Ze maakten nummers die titels droegen als 'Violence', 'Throwing Bricks', 'Sick' en 'I Want to Put This To an End', en die bovendien ook zo klónken: agressieve, kwaaie, smerige en extreem opwindende stuff.
Maar zie: onlangs werd Ceremony opgepikt door platenmaatschappij Matador (oud huis van vertrouwen), en doken ze in een échte studio met een échte producer. Meer bepaald die van – punks kunnen nu 'Sellout!' beginnen brullen – Weezer. Het resultaat van die verrassende move heet 'Zoo' en is, dat zal u niet verbazen, een stuk minder hardcore dan hun vroegere materiaal.
Jammer? Welja, omdat we een écht rauwe en goede hardcoreband kwijt zijn. En welneen, omdat we iets anders in de plaats krijgen: 'Brace Yourself' en 'Community Service' klinken ons bijvoorbeeld ongelooflijk Brits in de oren (Blur en The Fall zijn niet heel veraf), net als 'Video', dat heel goed laat horen waarom ze hun groep destijds naar een nummer van Joy Division genoemd hebben.
Ook sterk: 'Hysteria', 'Repeating the Circle' en 'Adult': lellen van poppunksongs waarin zanger Ross Farrar verdomd dicht bij de sneer van John Lydon komt (de Lydon van de vroege PIL, bedoelen we).
Enfin: toch maar in de gaten houden, dit groepje.
undefined