De Rock Rally-finale: het fotoverslag en de filmpjes
Zondag 26 maart streden in de AB de finalisten van Humo's Rock Rally 2006 om de eeuwige roem. Het oordeel van de jury: 1) The Hickey Underworld 2) The Blackbox Revelation en 3) Rye Jehu. De KBC-publieksprijs ging naar Balthazar.
Bekijk het fotoverslag
Klik hier voor de eerste fotoreeks (© gie Knaeps)
Klik hier voor de tweede fotoreeks (© Genthology - www.genthology.be)
Bekijk de filmpjes
Balthazar
The Blackbox Revelation
Freaky Age
Goo Darling
The Hickey Underworld 1
The Hickey Underworld 2
The Hickey Underworld 3
Krakow
Revenge 88
Rye Jehu
The Shelter Tapes
Tokota
De jury
Mac OS X-gebruikers: Om Windows Media Player-bestanden af te spelen op Mac OS X hebt u Flip4Mac-software nodig, die u via deze link kunt downloaden.
In december 2005 dienden ruim zevenhonderd talenten hun kandidatuur in voor Humo's Rock Rally 2006. Vier maanden, twee versleten cd-spelers, honderddertig optredens en evenveel verhitte discussies later, weten wij genoeg: The Hickey Underworld uit Antwerpen was het allerbeste dat in die tijdspanne aan ons is verschenen. Vuile rock-'n-roll vanuit de goot, met melodieën hun rechtstreeks door de heilige geest ingefluisterd, door een groep die niet anders kan dan alles geven. Op een verlaten heuvel, bij volle maan, zijn ze naar verluidt nog beter.
Op twee The Blackbox Revelation, piepjong nog, maar met de ingesteldheid van een handvol goed geoliede bluesnegers. Een duo dat beter werd naargelang het podium groeide, en met wellicht de beste drummer en beste gitarist van deze editie. Van demo tot finale hebben wij bij The Blackbox Revelation onze ledematen geen seconde onder controle gehad. Waarvoor dank.
Rye Jehu op drie. Geweldige zanger, goeie songs en een uitstraling waarmee je ook zonder iets te zeggen indruk maakt. Veelzijdig ook: van surfpop tot folkrock. En een mooi decor. Waren dat pelikanen of reigers?
Maak vrij die gehoorbuizen, veeg schoon die arena's, Humo's Rock Rally 2006 zendt zijn zonen uit!