null Beeld

De sympathieke moor­de­naar in Jodie Comer ('Killing Eve'): 'Dit gaat mijn familie me nooit vergeven'

Seriefans, opgelet! Deze week start Canvas met één van de meest onderhoudende reeksen in tijden: ‘Killing Eve’, een spionageserie van Phoebe Waller-Bridge – de scenariste achter het heerlijke ‘Fleabag’ en de volgende Bondfilm – over twee vrouwen die in een kat-en-muisspel zijn verwikkeld.

Redactie

undefined

De MI5-agente Eve Polastri maakt jacht op Villanelle, een meedogenloos efficiënte moordmachine die door een schimmige organisatie ingehuurd wordt om overal ter wereld mensen koud te maken. Maar hoe dichter ze bij haar doelwit raakt, hoe meer de rollen beginnen om te draaien en Villanelle jacht begint te maken op háár. ‘Killing Eve’ is spannend, grappig en heeft niet één, maar twee geweldige hoofdrolspeelsters: Sandra Oh (bekend van ‘Grey’s Anatomy’) als Eve; en de relatief onbekende Britse actrice Jodie Comer, die als Villanelle het hart van kijkers wereldwijd heeft gestolen. Niet slecht voor een psychopate die in elke aflevering een bloedspoor achterlaat.

Jodie Comer «Ja, Villanelle brengt zonder een spier te vertrekken mensen om het leven, maar toch krijg je nooit het gevoel dat ze tot op het bot slecht is. Ze heeft gevoel voor humor, ze maakt fouten, en soms ben je het als kijker zelfs op een gekke manier met haar eens. Ze is ook heel creatief: ze gebruikt een haarspeld om iemands keel over te snijden of ze arrangeert de lijken zodanig dat de crime scene een soort barokke schilderij wordt. Ze is trots op haar werk, en dat maakt haar aantrekkelijk. Of dat denk ik toch: ik heb soms de neiging om het heel erg voor haar op te nemen (lacht).»

– Sinds de reeks in de lente van 2018 van start ging, is ze zeker in het Verenigd Koninkrijk en de VS erg populair geworden. Wanneer merkte je voor het eerst hoe groot ‘Killing Eve’ was?

Comer «Toen ik zag dat er in de aanloop naar Halloween Villanelle-kostuums te koop waren (lacht). De reacties zijn ongelooflijk, ik heb nog nooit deel uitgemaakt van een serie waar mensen zo hard mee bezig zijn. Volgens mij is het succes te verklaren doordat ‘Killing Eve’ anders is: op zich is het een spionageserie, maar voor een keer gaat het niet over een man die jacht maakt op een vrouw of zo. Nee, er zijn twee evenwaardige vrouwelijke hoofdpersonages die stereotypes op hun kop zetten.»

– Een paar weken geleden heb je een Emmy-award gewonnen voor ‘Killing Eve’, waar je het in de categorie ‘beste actrice’ haalde van Emilia Clarke uit ‘Game of Thrones’ en je eigen tegenspeelster Sandra Oh.

Comer «Geloof me, niemand was zo verrast als ik toen ze de winnaar bekendmaakten. Ik ben een echt familiemens: ik breng zoveel mogelijk tijd door met mijn ouders en mijn broer. Maar voor de Emmy’s had ik hen niet uitgenodigd, omdat ik ervan uitging dat de kans op winst onbestaande was. ‘Sla deze maar over,’ zei ik, ‘het is toch niet mijn avond.’ (lacht) Ik ben bang dat ze het mij nooit zullen vergeven.»

Reageren op een artikel, uw mening ventileren of een verhelderend inzicht delen met de wereld

Ga naar Open Venster

Op alle artikelen, foto's en video's op humo.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar redactie@humo.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234