null Beeld

Diverse artiesten - Rogue's Gallery: Pirate Ballads, Sea Songs & Chanteys

Verre van perfect maar, omdat we in een goede bui zijn, toch nog interessante collectie is het in de slipstream van de film 'Pirates of the Caribbean 2' uitgebrachte 'Rogue's Gallery', een verzameling oude piraten- en zeemansliederen.

Geert Op de Beeck

Een dubbelaar met 36 artiesten, goed voor 43 songs en ruim 160 minuten muziek over woeste zeeën, uit de klauwen gelopen bordeelbezoeken en in hun aars gepakte bootjongetjes is natuurlijk des Guten viel zuviel . Maar als er op uw iPod nog plaats is voor een vijftiental piratenliedjes, zult u hier makkelijk uw gading vinden.

undefined

En ze komen soms van de meest onverwachte artiesten. Dat Nick Cave de geknipte man is om een met zwarte humor gekruide song als 'Fire Down Below' (over een in een bordeel opgelopen Vieze Ziekte, en het branderige gevoel in de schaamstreek dat daar het gevolg van is) te zingen, hadden we zelf ook wel kunnen voorspellen. En dat Richard Thompson - in de folk gepokt en gemazeld - met het enig mooie 'Mingulay Boat Song' voor één van de absolute hoogtepunten zorgt, zal evenmin iemand verbazen. Maar had u in Bryan Ferry ooit een overtuigend vertolker van zeemansliederen gezien? Wij niet, maar zijn 'Cruel Ship's Captain' is ronduit voortreffelijk, en om te bewijzen dat dat geen toevalstreffer, werkt hij zich daarna - met de hulp van Antony en de fiddle van Warren Ellis - zeer geloofwaardig door de chantey 'Lowlands Low' .

Bovendien geeft deze 'Rogue's Gallery' u de kans om - tussen de Sting en en Bono's dezer wereld door - enkele minder bekende talenten te ontdekken: Teddy Thompson is ook hier weer indrukwekkend , Jolie Holland zingt een ronduit hemelse versie van 'The Grey Funnel Line' en John C. Reilly's 'Fathom the Bowl' is een uitstekende aanzet om je in de dichtstbijzijnde pub een stuk in de kraag te gaan zuipen. En dan zwijgen we nog over Loudon Wainwright III , die op demonisch lichthartige wijze 'Good Ship Venus' vertolkt, een scabreuze neuksong vol uitermate gortige vetzakkerijen genre 'The cabin boy was Kipper, by Christ he was a nipper, he stuffed his ass with broken glass and circumcised the skipper.'

Kortom: een aanrader! Om naar te luisteren , bedoelen we, niet om thuis in de anus van uw buurjongetje uit te proberen.

Reageren op een artikel, uw mening ventileren of een verhelderend inzicht delen met de wereld

Ga naar Open Venster

Op alle artikelen, foto's en video's op humo.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar redactie@humo.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234