George Gently loopt op zijn laatste benen, maar 'toch maar mooi een aansteker meegepikt!'
Met de heropening van een acht jaar oude zaak begint Martin Shaw vrijdagavond aan het nieuwe seizoen van ‘Inspector George Gently’. Een blij maar kort weerzien, want deze achtste jaargang telt slechts twee afleveringen, en nadien is het onherroepelijk afgelopen. Hoe zou de Chief Inspector zelf zich daarbij voelen?
MARTIN SHAW «Het was tijd. We hebben de serie tien jaar met heel veel plezier gemaakt, maar nu kwam het moment om George met pensioen te laten gaan. Het is niet leuk om de vrienden die ik onderweg heb gemaakt vaarwel te zeggen, maar ik vind het ook wel spannend om te zien wat er hierna op mijn pad komt. Ik was sowieso niet van plan de oudste politieman op de Britse tv te worden (lacht).»
HUMO Je hebt het wel heel lang volgehouden.
SHAW «Zonder al te cheesy te willen klinken: dat komt door mijn vaste collega’s Lee Ingleby en Lisa McGrillis (brigadier John Bacchus en brigadier Rachel Coles, red.). Het was heerlijk om ’s ochtends naar het werk te kunnen in de wetenschap dat je ging samenwerken in een ontspannen en creatieve sfeer, zónder in de weg zittende ego’s.»
HUMO Hoe verliep de laatste opnamedag?
SHAW «Wat had je gedacht? Toen ik na de allerlaatste opname het woord nam om iedereen te bedanken, kon ik nauwelijks praten. Ik werd overspoeld door emoties.»
HUMO Heb je nog een souvenir van de set meegenomen als aandenken?
SHAW «Jawel (lacht). De production designer van ‘Inspector George Gently’ is de getalenteerde Maurice Caine, die ik in mijn loopbaan al meerdere keren ben tegengekomen. Ongelofelijk hoe nauwgezet Maurice is: George hoefde bij wijze van spreken maar een dossiermap uit de kast tevoorschijn te halen, of een notitieblokje, of je kon er vanop aan dat hij er iets had ingestopt of opgeschreven waarmee ik meteen aan de slag kon. Tijdens de voorbereidingen voor de pilot drukte Maurice mij een heel persoonlijk aandenken voor George in handen: een aansteker, waarop hij de inscriptie ‘To George, with love from Isabella’ had laten aanbrengen. Die heb ik na de laatste opname in mijn zak gestoken.»
HUMO Tot slot: we lezen dat je een rolletje ambieert in ‘Game of Thrones’?
SHAW «Ik ben dol op geschiedenis, het is mijn grote passie. Toen ‘Game of Thrones’ voor het eerst werd uitgezonden, had ik het volledig gemist, maar later ben ik de reeks gaan bingewatchen, en ik was er helemaal weg van. Dát had ik ergens in een interview gezegd, plus dat het me wel leuk leek om er een rolletje in te spelen. En voor je het weet staat het in alle kranten (lacht). Maar hoe je het ook draait of keert, er zitten een aantal geweldige personages in. En voor je het weet, wordt er wéér eentje omgelegd. Ik vind dat wel leuk, het houdt de spanning erin. Dus ja, áls ik een rolletje zou kunnen krijgen, dan zou ik een heel gelukkig man zijn!»
undefined