Kid Flicks - By Typing 'I Talk' You Don't Talk'
'In Griekenland is muziek maken geen luxe meer, het is bittere noodzaak. Het verschil tussen wél of niet op straat belanden.' Aldus Nickos Dervisis, een 24-jarige songschrijver/kunstenaar uit Athene.
Over zijn beeldend werk laten we ons niet uit – geen idéé wat een fascinatie voor ruw geamputeerde fallussen tegenwoordig schuift – maar met zijn muziek moet een doorbraak te forceren zijn.
Kid Flicks is Dervisis' podiumnaam, 'By Typing 'I Talk' You Don’t Talk' zijn nieuwe plaat, en die bevat slordig opgepoetst goud. Tien nummers die ondanks de lofi-opnamekwaliteit plus de lagen noise en aangekoekte reverb aldoor tot meezingen nopen, en dus 'pop' genoemd mogen worden – 'prachtpop' zelfs. Luister eerst naar 'Eraser' (te vergelijken met DIIV) en 'The Dirty Utopians' (jaren 80-exotica): ijle droomsongs met storing in de ether en schuim onder de neus. Denk bij 'The Sentence' tegelijk aan een jonge Aphex Twin én aan Grizzly Bear. Of, zoals iemand schreef, aan 'een minder agressieve Animal Collective'. Allemaal goed. 'Italian Girl' is het pièce de resistance: het beste bewijs dat er in de bakermat van onze beschaving nog goed nieuws te rapen valt.
Dervisis is nu al een held in een select aantal Griekse huiskamers: gooi wat willekeurig porselein in een hoek en sluit u bij hen aan. Tijd om komaf te maken met de kater van 2012: het nieuwe jaar is beloftevol begonnen.