null Beeld

Leonard Cohen: I'm Your Man

De docu 'Leonard Cohen: I'm Your Man', vanavond op Canvas, combineert interviewfragmenten met beelden van een tributeconcert voor de Canadese bard in het Sydney Opera House. Op een avond in januari 2005 was daar een select groepje Grote Namen samengekomen om zijn zeventigste verjaardag te vieren met covers van z'n songs.

Redactie

Naast Nick Cave, Jarvis Cocker, Antony (van The Johnsons) en Beth Orton had ook Rufus Wainwright een invitatie ontvangen - hij mocht 'Hallelujah' zingen. Sinds die avond heeft Wainwright z'n band met de Cohen genetisch bezegeld door diens dochter Lorca te bezwangeren. Hoe dat precies gebeurde (en of er misschien een handige injectiespuit aan te pas kwam) is niet meteen duidelijk, want Wainwright is homo en heeft al een tijdlang een relatie met Jörn Weisbrodt. In elk geval werd op 2 februari jongstleden dochter Viva Katherine Wainwright Cohen geboren. Een mooie gelegenheid om de kersverse vader naar zijn mening over Viva's opa.

undefined

«Ik ben nog altijd zenuwachtig als ik in Leonards bijzijn ben, ook al ken ik hem al lang. Hij heeft een ongelofelijke aantrekkingskracht. De eerste keer dat ik hem ontmoette, stond hij in zijn ondergoed - niet halfnaakt, hoor: hij droeg een boksershort en een hemd. Hij was net een kleine vogel aan het voederen. Hij had het diertje in het gras gevonden, kennelijk was het uit z'n nest gevallen. Hij was het worstjes aan het voederen: hij beet er kleine stukjes van, kauwde die voor, en dropte ze vervolgens in het bekje. Net zoals een moedervogel dat zou doen.»

«Een echte eyeopener voor mij was om te zien hoe verlegen en onzeker Leonard in werkelijkheid is. Voor ik hem kende, was hij in mijn gedachten altijd een soort Superman geweest. Hij heeft ook wel iets van de Tovenaar van Oz: hij lijkt altijd uit het niets te verschijnen. Nu eens zit hij strak in het pak, dan weer zie je hem in een boeddhistisch gewaad door Los Angeles schrijden.»

«Eigenlijk is hij geen geweldige zanger, ook al heeft hij natuurlijk een ongelofelijk mooie stem. Ik beschouw hem veeleer als een vocal stylist, en dat bedoel ik in de verste verte niet als een belediging. Integendeel: 't geeft andere zangers een geweldige kans om prachtige dingen te doen met zijn songs.»

Reageren op een artikel, uw mening ventileren of een verhelderend inzicht delen met de wereld

Ga naar Open Venster

Op alle artikelen, foto's en video's op humo.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar redactie@humo.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234