null Beeld

Mitt Romney vs. 'de profiteurs'

Wij Belgen zijn niet de enigen die weldra naar de stembus trekken: op 6 november kiest het Amerikaanse volk of het vier jaar wil doorgaan met president Obama, of liever zijn republikeinse uitdager Mitt Romney aan het hoofd van de natie ziet.

Stijn Van Osch

De strijd tussen de twee - die niet alleen een strijd is tussen de twee presidentskandidaten, maar ook tussen twee fundamenteel verschillende visies op de Amerikaanse samenleving en de toekomst van het land - belooft traditioneel erg spannend te worden, en beide partijen zullen geen kansen laten liggen om de fouten van de tegenpartij uit te buiten.

De recentste uitschuiver staat op naam van Mitt Romney. In een stiekem gefilmd gesprek tijdens een fundraiser eerder dit jaar, deed hij een aantal krasse uitspraken over het democratisch kiezerspubliek van Obama., en die zouden hem wel eens flink wat stemmen kunnen kosten bij de geregistreerde stemmers zonder (democratische of republikeinse) partijkaart. In het uitgelekte videofragment zegt hij geen nieuwe dingen, maar verwoordt hij de gedachten van zijn republikeinse stemmers en schildert hij de vaste achterban van Obama - mensen die naar eigen zeggen toch nooit op hem zouden stemmen - af als profiteurs. En dat zou hem wel eens duur te staan kunnen komen.

Bekijk hier het filmpje:

Reageren op een artikel, uw mening ventileren of een verhelderend inzicht delen met de wereld

Ga naar Open Venster

Op alle artikelen, foto's en video's op humo.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar redactie@humo.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234