My Latest Nove - Wolves
'Wolves', de eerste cd van het Schotse vijftal My Latest Novel is in tegenstelling tot veel debuten geen losse verzameling liedjes, maar een - schrik niet - songcyclus in tien delen. Er is over nagedacht, jawel, maar gelukkig hoor je dat niet.
Élk liedje verandert onderweg van richting. Om u een idee te geven: 'Sister Sneaker Sister Soul' begint zeer weemoedig en rijk georchestreerd maar ontploft dan als een met noise gevulde fragmentatiebom uit het atelier van Godspeed You! Black Emperor , en weet vervolgens ook nog eens uiterst bevallig te eindigen. Een wonder dat My Latest Novel in geen enkele song over zijn eigen ideeën struikelt, maar het is zo.
undefined
Wat 'Wolves' vooral onweerstaanbaar maakt, is de samenzang, die My Latest Novel steevast op een vergelijking met The Arcade Fire komt te staan: begrijpelijk, maar niet eerlijk, want de Schotten zingen minder vals en lang niet zo chaotisch. De langgerekte uithalen in 'Boredom Killed Another' klinken bijvoorbeeld bijna religieus, 'Learning Lego' begint dan weer liefelijk, maar ontwikkelt zich geleidelijk tot de ultieme kindernachtmerrie: 'Pulling out my hair, crushed by plastic lego men' . Brrrr!
Fans van The Arcade Fire, kruisig ons, vierendeel ons of geef ons meteen een nekschot, maar als we verplicht zijn te kiezen tussen 'Funeral' en 'Wolves' dan vinden we 'Wolves' nóg beter, stekeliger en pakkender. En als u ons nu wilt verontschuldigen: wij moeten ons uit de voeten maken voor gindse colonne legomannetjes. Adios!