null Beeld

Review: Dave Matthews Band op Rock Werchter

Beschaafde rockgroep bouwt een braaf maar behoorlijk feestje.

Ben Pays

Het optreden

Dave Matthews Band moet de beschaafdste rockgroep van de planeet zijn. Ze gebruiken servetjes op het podium. Servetjes! In de Verenigde Staten zijn ze zo groot als U2 in de rest van de wereld. Bij ons hebben ze een bescheidener status, maar op de wei van Werchter konden ze vanavond op heel wat bijval rekenen. Terecht, want ondanks de belachelijke bindteksten van Dave Matthews, die het blijkbaar grappig vond om tussen de liedjes de rol van onnozele redneck te spelen, zette de zevenkoppige band een sterke set neer.

''We gaan countrymuziek spelen for y'all''

Zoals het een Amerikaanse supergroep betaamt, kreeg elke muzikant zijn solomoment in de schijnwerpers. Dat leverde enthousiaste reacties op van het opnieuw zeer genereuze publiek. Zelfs de goeie ouwe drumsolo lijkt weer te mogen. Toegegeven: het was knap klopwerk dat drummer Carter Beauford liet horen. Maar wij waren meer onder de indruk van de snijdende gitaarsolo's die Tim Reynolds op geregelde basis stoïcijns uit zijn instrument toverde. Dat Matthews en zijn maats een stukje kunnen spelen, is een understatement. Ze jammen en improviseren ook graag. Tijdens Alligator Pie' en You Might Die Trying' kon u gerust even iets gaan halen in uw tent op de camping, terugkomen en toch nog het slot van het liedje meepikken. Het zou ons overigens niet verbazen als iemand dat ook echt gedaan heeft want hoewel best boeiend, klonken die jampotjes toch ook een beetje te braaf.

Hoewel ze het natuurlijk wel zijn, toonden Dave Matthews en zijn band zich op het hoofdpodium geen rijke rocksterren maar virtuoze vakmensen die vlekkeloos op elkaar kunnen inspelen en dat met veel plezier demonstreren. Die vrolijke vonk sloeg over tot ver voorbij de eerste rijen. En wanneer de laatste noot van het slotnummer weerklonk; een weergaloze cover van All Along The Watchtower', gingen ook de handen van de laatste twijfelaar op elkaar.

Hoogtepunt

Na Bob Dylan en Jimi Hendrix er toch nog in slagen om All Along The Watchtower' naar je hand te zetten, faut le faire!

Quote

We gaan countrymuziek spelen for y'all' (x 20)

Reageren op een artikel, uw mening ventileren of een verhelderend inzicht delen met de wereld

Ga naar Open Venster

Op alle artikelen, foto's en video's op humo.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar redactie@humo.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234