Review: Treasure Planet

Eén van de meest cruciale jongensboeken uit onze jeugdjaren - naast 'Sexus' van Henry Miller - was het overbekende 'Schatteneiland': met weemoed denken we terug aan al die ijskoude winternachten dat we met de klassieker van Robert Louis Stevenso...

Erik Stockman

Eén van de meest cruciale jongensboeken uit onze jeugdjaren - naast 'Sexus' van Henry Miller - was het overbekende 'Schatteneiland': met weemoed denken we terug aan al die ijskoude winternachten dat we met de klassieker van Robert Louis Stevenson onder de dekens kropen en in het schijnsel van een klein zaklampje de avonturen van Long John Silver en Jim Hawkins verslonden. En dus waren we enorm benieuwd naar wat Disney met het verhaal zou aanvangen. Ronduit ophefmakend is dat Disney van 'Schatteneiland' een sciencefictionfilm heeft gemaakt - 'Treasure Planet' speelt zich af in a galaxy far, far away, in een verre toekomst die niettemin verdacht veel wegheeft van onze achttiende eeuw: door solarwinden aangedreven zonnezeilschepen zeilen langs de sterren; walvissen drijven door het inktzwarte heelal; door piraten bemande driemasters zwalpen door supernova's en zwarte gaten; Jim Hawkins surft in hyperdrive over bruisende ruimtegolven. Gedurfd? Ja. Heiligschennis? Vergezocht? Ridicuul? Niet in het minst: sommige beelden brachten bij ons echt iets van de verwondering van toen terug. Het canvas oogt af en toe behoorlijk indrukwekkend, maar wat zich op de voorgrond afspeelt, is helaas minder geslaagd: we telden geen enkele memorabele sidekick, de songs klinken vreselijk, de grappen halen geen niveau, Jim Hawkins is verworden tot een irritant ettertje, en de cyborg-versie van Long John Silver mist de raadselachtige charme van het originele personage. Net zoals in 'Atlantis' lijken de makers meer energie te hebben gestoken in de digitale achtergronden dan in de personages: het begint een slechte gewoonte te worden van Disney. Waar ligt dat zaklampje ook alweer?

Reageren op een artikel, uw mening ventileren of een verhelderend inzicht delen met de wereld

Ga naar Open Venster

Op alle artikelen, foto's en video's op humo.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar redactie@humo.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234