SuperHeavy: Mick Jagger (68), Stone der wijzen
Wat interviews betreft, hebben wij zo onze eigen wetten en regels. Voor persconferenties komen wij alleen nog de deur uit als The Beatles aan een nieuwe wereldtour beginnen, en aan round tables schuiven wij alleen nog aan als de gesprekspartners Sir Mick of Sir Keith heten.
Voorschriften die ons vorige week in de schaduw van Hyde Park in het poepchique Dorchester-hotel deden belanden, waar Mick Jagger en Dave 'Eurythmics' Stewart zitting hielden.
Aanleiding was de release van 'SuperHeavy', de debuutplaat van het gelijknamige project met naast Jagger en Stewart ook Joss Stone, Damian 'zoon van' Marley en de Indische componist A.R. Rahman, die twee jaar geleden voor de soundtrack van 'Slumdog Millionaire' een Oscar kreeg.
Omdat onze round table met een uur vertraging start, hebben we in het wachtkamertje onze vragen op elkaar proberen af te stemmen. Ik weet van vorige keren: dat lukt nooit. En zeker niet als er zoals vandaag acht journalisten aan het kakelen slaan, en het eerder een minipersconferentie is dan een round table. Jagger begint.
Mick Jagger «Wie heeft hier de grootste mond?»
HUMO Jij.
Jagger «Hm, da's waar. Ladies first dan maar.»
- Wat bezielt iemand om op zijn achtenzestigste nog een groepje op te richten? Op die leeftijd mag je met pensioen gaan en van het leven genieten.
Jagger «Ik ken niemand van achtenzestig die met pensioen is. Mensen doen dat niet meer. Zelfs de gedachte is nog nooit bij me opgekomen. Als ik niet meer zou kunnen zingen of dansen, of als ik de hoge noten niet meer zou kunnen halen... Dan misschien. Maar het gaat me nog altijd allemaal even makkelijk af (lacht). Met minder drugs, dat wel.»
Dave Stewart «We zitten in deze groep met vijf bekende mensen, maar Mick is natuurlijk nog net dat tikje bekender. Ik weet nog dat ik op weg naar de videoshoot dacht: 'Benieuwd wat hij dit keer zal aantrekken.' Báng! Een roze pak.
»Hoe dan ook, Mick, ik vind dat je er fantastisch uitziet in dat pak. Maar je grootste fuck you zit volgens mij in je vocal. Je zingt werkelijk fenomenaal in 'Miracle Worker'. Voor mij was het als een meester-schilder naar het doek zien stappen en een eerste veeg verf aanbrengen.»
Jagger «Damian had zijn wietkamertje en Joss zat in de tv-kamer de hele tijd naar roddelprogramma's te kijken.»
Stewart «Elke muzikant heeft nood aan experiment. Charlie gaat jazz spelen, Keith doet het met The X-pensive Winos, en Mick heeft dit. Als je de hele tijd hetzelfde doet met dezelfde mensen, leg je jezelf in geen tijd creatief droog.»
Het volledige interview leest u op dinsdag 27 september in Humo 3708/39.