The Guggenheim Grotto - ... Waltzing Alone
Een cd-cover die er uitziet als een boek met een roodlederen omslag! Songs die 'Philosophia', 'Ozymandias' en 'Koan' heten! Verwijzingen in de liner notes en teksten naar literaire helden, film en zenboeddhisme! Een bandnaam die een zekere interesse voor museums verraadt!
Het moge duidelijk zijn: de drie Ieren van The Guggenheim Grotto hebben al eens een boek gelezen, maar godzijdank zijn hun liedjes verre van arty. '...Waltzing Alone' staat vol met toegankelijke folkpop, voorzien van mooie stemmen en frisse melodieën. De twee leadzangers, Kevin May en Mick Lynch, vullen elkaar naadloos aan en aan de basis van hun songs staan tintelende akoestische gitaren die spontaan doen denken aan intieme kampvuurtjes bij schilderachtige bergmeren. Hammond, cello, glockenspiel en koortjes die 'zum zum zum' of 'da-ga-da dagas' zingen zorgen voor fijne versieringen, en zelfs als de teksten ietwat duister worden - en dat gebeurt nogal eens - gloort er hoop en optimisme aan de einder.
Kortom, geen muziek voor liefhebbers van vettige rock- 'n-roll en andere smeerlapperij, maar niet te versmaden voor fans van Tim Buckley, Simon & Garfunkel, Crosby Stills & Nash, Crowded House en The Shins. Zelf dweept The Guggenheim Grotto met Leonard Cohen, en de geest van de bejaarde ladies man is hoorbaar aanwezig in 'Wonderful Wizard', 'A Lifetime in Heat' en 'Koan', stuk voor stuk beeldige songs. Meer tips? 'Philosophia' is door Apple geadopteerd om de iPhone te promoten - Steve Jobs heeft smaak - het zonnige 'Told You So' was al een hit in Ierland en mag dat ook hier worden, en 'Rosanna' is het type song waar geen nachtradio omheen kan.
'... Waltzing Alone' had wellicht iets meer rauwe emotie kunnen gebruiken, maar er staat geen enkele zwakke seconde op deze plaat, en dat zegt veel in deze tijd. Kopen, dan maar?