null Beeld

The nr.1 Ladies Detective Agency

Deze op de veelgelezen boeken van Alexander McCall Smith gebaseerde detectivereeks is een atypische HBO-procuctie: op uitgesproken geweld, expliciete seks en bloot zult u vergeefs wachten; alles draait om een aimabele heldin in plaats van een vileine antiheld, en het verhaal speelt zich af in Botswana (en werd daar ook integraal opgenomen) in plaats van in de onderbuik van één of andere Amerikaanse stad.

Redactie

In een notendop: als de vader van Precious Ramotswe (liefdevol vertolkt door soulzangeres Jill Scott) sterft, verkoopt ze haar 180 koeien en trekt naar de hoofdstad van Botswana om er haar jeugddroom waar te maken: een detectivebureau beginnen. De vibrerende kleuren, het bedaarde tempo en de joie de vivre die de personages uitstralen zijn even aanpassen - dezer dagen viert donkerte hoogtij in zowat alle kwaliteitsdrama - maar na een poosje bent u helemaal mee, en schrikt u zich zowaar een hoedje als Idris Elba (Stringer Bell uit 'The Wire') plots opduikt als bad guy!


Bekijk de trailer voor The nr.1 Ladies Detective Agency:


Reageren op een artikel, uw mening ventileren of een verhelderend inzicht delen met de wereld

Ga naar Open Venster

Op alle artikelen, foto's en video's op humo.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar redactie@humo.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234