U draait, wij vragen: Pascal Deweze
Pascal Deweze, duivel-doet-al achter Metal Molly, Sukilove en Broken Glass Heroes, heeft eindelijk zijn allereerste soloplaat klaar. Het opwindende ‘Cult of Yes’ is een aanrader, en zo heeft hij er vast nog.
HUMO Waar luister je tegenwoordig naar?
Pascal Deweze «Ethiopische hitparademuziek uit de jaren 70. Het label Amha Records brengt daarvan goedkope reissues uit op vinyl: zeer aangenaam.»
HUMO Wat is je favoriete plaat aller tijden?
Deweze «Dat verschilt van dag tot dag, maar vandaag is dat de compilatieplaat ‘The Final’ van Wham! Keigoeie popmuziek.»
HUMO Wat is de eerste plaat die je ooit kocht?
Deweze «‘What’s the Color of Money’ van Hollywood Beyond, omdat iedereen in de klas er wild van was. Zelf snapte ik het niet goed. Het refrein gaat zo: (zingt) ‘What’s the color of money? / Don’t tell me that you think it’s green / Me, I know it’s red.’ Ik was toen een jaar of 13 en dacht: ‘Geld ís toch niet rood?’ Pas een paar jaar later viel mijn frank – pun not intended.»
HUMO Welke muzikant wilde je ooit worden?
Deweze «Mauro Pawlowski, maar dat lichaam was, toen ik eenmaal door de bocht kwam, helaas al bezet.»
HUMO Wat zijn, tot slot, je favoriete zaterdagavond- en zondagochtendplaten?
Deweze «Het is een cliché, maar vroege Michael Jackson krijgt mij sowieso de dansvloer op. Het is bijna vals spelen om dat als dj op te leggen. ’s Zondags dan ‘What’s Going On’ van Marvin Gaye. Er is een filmpje van hem waarin hij tijdens een repetitie in Oostende neerligt op een bank en daar – zomaar, zonder moeite, in zijn pyjama – één van de beste vocal takes aflevert die ik ooit gehoord heb, beter dan 93 procent van de algehele blanke muziekgeschiedenis. Niet eerlijk. Nu goed, dat hij afgeknald is door zijn eigen vader is óók niet eerlijk.
»In datzelfde filmpje zie je ’m even later naar de piano stappen op het podium. Hij begint dat instrument te bespelen op het niveau van Stevie Wonder, om daarna ook nog eens te beginnen zingen. Toen dacht ik echt... Mag je ‘fuck’ zeggen in Humo?»
HUMO Kan nog net door de beugel.
Deweze «Awel, ik dacht: ‘Fuck da.’»