null Beeld

kijktip'Flag Day'

De tranen van Dylan Penn: ‘In therapie bij mijn eigen vader’

Redactie

Door corona nooit hier in de cine­ma geraakt, maar sinds kort wel on ­demand te bekijken: ‘Flag Day’, een waargebeurde film over een vrouw die al op ­jonge leeftijd ontdekt dat haar ­vader een ­dubbelleven leidt als bankovervaller, oplichter en ­moordenaar, en die tegen beter weten in blijft hopen dat hij ooit zijn leven zal ­omgooien. Het is een familiedrama in bredere zin, want Sean Penn regisseerde de film, speelt zelf de vader en gaf de andere hoofdrol aan Dylan Frances Penn (30), zijn dochter met ­Robin Wright.

DYLAN PENN «Op zo’n manier samenwerken met mijn vader, zowel voor als achter de camera, was even emotioneel als louterend. Het leek alsof ik dagelijks in familietherapie was. Dat kwam ook doordat ik in zowat elke scène moest huilen en in mijn hoofd moest teruggrijpen naar situaties uit het verleden om de juiste emoties op te roepen. Maar eerlijk, ik had vooraf gedacht dat het moeilijker zou zijn. Mijn vader gaf me ook alle ruimte en vertrouwen. Hij zei steeds: ‘Als het vals aanvoelt, voelt de kijker dat straks ook. Zorg er dus voor dat je oprecht blijft.’ Het werd mijn mantra op de set.»

– Je hebt een tijdlang in de horeca gewerkt, je bracht pizza’s rond en belandde uit­eindelijk in de modewereld. Was het niet logischer geweest om meteen in de voet­sporen van je ouders te treden?

PENN (lacht) «Dat interesseer­de me gewoon niet. Als kind vond ik het ook maar iets raars, volwassenen die zich ­verkleden en doen alsof ze andere mensen zijn. Mijn ouders hebben er altijd op gehamerd dat ik zelfstandig moest zijn. Op mijn 18de ben ik uit San Francisco vertrokken richting New York, waar ik alles op mijn eentje moest uitzoeken. Ik moest genoeg zien te verdienen om de huur te kunnen betalen: voor het eerst was ik niet meer alleen de dochter van Sean en Robin. Zo kon ik uitvinden wie ik eigenlijk was. Ook daarom trok ‘Flag Day’ me aan: Jennifer Vogel gaat ook op zoek naar haar eigen identiteit. Ze beseft dat het verleden altijd een onderdeel zal blijven van wie ze is, maar dat haar ­ouders haar niet per se definiëren wie zij is.»

– En smaakt het naar meer?

PENN «Zeker, maar of het zal lukken om een filmcarrière uit te bouwen, is een andere zaak. Ik doe constant mee aan audities en word constant afgewezen. Dank u, papa en mama (lacht).»

‘Flag Day’ is nu te zien via Proximus Pickx.

Dankzij Humo steekt er geen andere onzin in je broekzak. Download nu de app van Humo en ontdek de interessantste verhalen, grappigste cartoons en scherpste meningen. Klik hier.

Reageren op een artikel, uw mening ventileren of een verhelderend inzicht delen met de wereld

Ga naar Open Venster

Op alle artikelen, foto's en video's op humo.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar redactie@humo.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234