Sentinelle Beeld Netflix
SentinelleBeeld Netflix

film★★☆☆☆

Die ene onfunctionele lesbische seksscène kan ‘Sentinelle’ op Netflix niet redden

Kom snel terug, Liam!

Erik Stockman

Werd het genre van de wraakfilm de laatste jaren gedomineerd door Liam Neeson, dan wordt de rol van de wraakengel hier ingevuld door Olga Kurylenko. Aldoor gehuld in uniform, speelt ze een paracommando die achter de Russische vuilpoezen aangaat die haar zus hebben mishandeld. De vervrouwelijking van het wraakmotief resulteert onder meer in een chick fight waarbij de twee duellerende dames elkaar vriendelijkheden toeroepen als ‘Sekreet!’: geinig, maar niet zo geinig als de openingsscène van ‘Kill Bill’.

Daarnaast treffen we in ‘Sentinelle’ iets aan dat tegenwoordig even zeldzaam is als een potscherf uit de prehistorie: met name een onfunctionele lesbische seksscène waarover de pilaarbijters onder ons ongetwijfeld zullen zeggen: ‘Dit kan écht niet meer!’ Anderzijds: een para kan toch niet de héle tijd in uniform blijven? De actieliefhebbers van hun kant zullen zich tevreden moeten stellen met enkele niet bijster goed gechoreografeerde, door luizige spanningsmuziek ondersteunde shootouts.

Nu op Netflix.

Reageren op een artikel, uw mening ventileren of een verhelderend inzicht delen met de wereld

Ga naar Open Venster

Op alle artikelen, foto's en video's op humo.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar redactie@humo.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234