Dr Hibbert Beeld IMDB
Dr HibbertBeeld IMDB

TVZapman

Dr. Hibbert uit ‘The Simpsons’ krijgt stem van zwarte acteur

Zapman met het laatste nieuws uit televisieland.

Stan De Coninck

Stemacteur Harry Shearer spreekt al sinds 1989 meerdere rollen in voor ‘The Simpsons’, maar vanaf volgende zondag zal dat er eentje minder zijn. Dr. Hibbert is een zwart personage in de reeks en werd al dertig jaar door Shearer ingesproken, maar na de Black Lives Matter-protesten van vorig jaar maakten de makers van ‘The Simpsons’ bekend dat ze witte acteurs niet langer niet-witte (of niet-gele) rollen wilden laten inspreken. Begin vorig jaar besloot Hank Azaria, de acteur die zijn stem leende aan de Indiase kruidenier Apu, om een stapje terug te zetten en het karakter door iemand met Indiase roots te laten inspreken. Sinds de protesten van vorig jaar hebben verschillende animatieseries witte stemacteurs moeten vervangen die niet-witte rollen inspraken. Eerder moesten al series als ‘Family Guy’, ‘Big Mouth’ en ‘Central Park’ op zoek naar nieuwe acteurs.

Bekijk hieronder een interview met Harry Shearer waarin hij enkele van zijn stemmetjes laat horen.

Sherlock Holmes doet beroep op pubers in nieuwe serie ‘The Irregulars’

In het oorspronkelijke boeken van Arthur Conan Doyle doen Sherlock en Watson af en toe een beroep op de diensten van de Baker Street Irregulars, een groep straattieners die een oogje in het zeil houden. De nieuwe Netflix-serie ‘The Irregulars’ laat de tieners nog een stapje verder gaan: zij doen het gevaarlijke veld- en onderzoekswerk, terwijl Sherlock de vruchten van hun ondernemingen plukt. De serie haalde inspiratie bij ‘Stranger Things’ door bovennatuurlijke elementen in het verhaal te verwerken, waardoor de groep tieners de strijd met paranormale krachten moet aanbinden. ‘The Irregulars’ is vanaf 26 maart te zien op Netflix.

‘Jupiter’s Legacy’ exploreert de intriges van een superheldengezin

Wat als je ouders de succesvolste superhelden aller tijden zijn en van jou dezelfde prestaties verwachten? De nieuwe Netflix-serie ‘Jupiter’s Legacy’ zoekt het antwoord op die vraag. Het verhaal is gebaseerd op de gelijknamige stripverhalen van Noah Millar, de geestelijke vader van andere succesvol verfilmde strips als ‘Kick-Ass’ en ‘Kingsman’. ‘Jupiter’s Legacy’ moet de Marvel-series ‘Daredevil’ en ‘The Punisher’ doen vergeten, sinds Disney de stekker uit de samenwerking tussen Netflix en Marvel trok was er een leemte van superheldenverhalen in de catalogus van de streamingdienst. Vanaf 7 april op Netflix.

Reageren op een artikel, uw mening ventileren of een verhelderend inzicht delen met de wereld

Ga naar Open Venster

Op alle artikelen, foto's en video's op humo.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar redactie@humo.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234