Docu's
 Beeld HUMO
Docu'sBeeld HUMO

kijktip

Een platina jubileum, spannende leren broeken, en ingekleurde Nazi’s: deze documentaires mag u niet missen

Stefaan Werbrouck

‘The unseen queen: 70 jaar Queen Elizabeth’
Eén, zondag 5 juni, 21.30

PORTRET Op 6 februari was het precies zeventig jaar geleden dat de Britse koningin Elizabeth II na de dood van haar vader George VI de troon besteeg: ze mocht, als eerste monarch in de geschiedenis van het land, haar platina jubileum vieren. Ter gelegenheid van die verjaardag vinden er over het Kanaal het hele jaar door speciale evenementen plaats, maar het hoogtepunt is een vier dagen durend feestweekend begin juni. De VRT viert mee op zondagavond met ‘Elizabeth: The Unseen Queen’, een nieuwe BBC-documentaire over de jeugdjaren van de 96 jaar oude vorstin. De bijna anderhalf uur durende film bestaat uit nooit eerder vertoonde homevideo’s die gemaakt zijn door Elizabeth zelf, door haar ouders of door de vorig jaar overleden prins Philip, met wie zij zich in 1946 had verloofd. De koningin geeft ook zelf commentaar: niet dat ze bereid is gevonden om een paar dagen in een opnamestudio achter een microfoon te gaan zitten, de makers hebben gewoon meer dan driehonderd speeches van de Queen uit de afgelopen zeventig jaar beluisterd en daar de passendste quotes uit geknipt.

‘Eens ging de zee hier tekeer’
NPO 2, zaterdag 4 juni, 20.40

GESCHIEDENIS Negentig jaar geleden werd de Afsluitdijk in het noorden van Nederland dichtgemaakt, en de zee veranderde er in het IJsselmeer. Acteur Huub Stapel onderzoekt de gevolgen ervan voor de bewoners.

null Beeld Omroep MAX
Beeld Omroep MAX

‘Victoria’
Canvas, zondag 5 juni, 21.55

ACTUA In de woestijn in het zuiden van Californië ligt California City, een stad die even groot moest worden als Las Vegas, maar nooit is afgemaakt. Vandaag is het een plek waar verschoppelingen naartoe komen, op zoek naar een beter leven.

null Beeld

‘The Third Reich in Colour’
Canvas, maandag 6 juni, 20.55

GESCHIEDENIS Canvas zet de zomer stevig in met deze nieuwe driedelige Duitse documentairereeks die aan de hand van in high-definition omgezette kleurbeelden de gruwel van het naziregime tijdens de Tweede Wereldoorlog haarscherp in beeld brengt.

null Beeld VRT
Beeld VRT

‘Curse of the Chippendales’
Canvas, maandag 6 juni, 22.45

ACTUA De Chippendales bestonden niet alleen uit spannende leren broeken en blonde haren, hun wereld zat ook vol seks, drugs, fraude en geweld. Deze reeks werpt een blik achter de met olie ingewreven torso’s.

null Beeld VRT
Beeld VRT

‘Rudeboy: the story of Trojan Records’
Canvas, donderdag 9 juni, 22.55

MUZIEK Docu over de platenmaatschappij Trojan Records, die in de jaren 60 en 70 genres als ska, rocksteady en reggae vanuit Jamaica naar het Verenigd Koninkrijk bracht en één van de invloedrijkste labels werd.

null Beeld

Reageren op een artikel, uw mening ventileren of een verhelderend inzicht delen met de wereld

Ga naar Open Venster

Op alle artikelen, foto's en video's op humo.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar redactie@humo.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234