TV-Tip'De Redders'
Van ‘Kamp Waes’ naar de Vlaamse ‘Baywatch’: ‘Wij zijn zeker níét de Vlaamse ‘Baywatch’’
Knappe redders in rode zwembroeken en badpakken rennen door de branding, maar David Hasselhoff en Pamela Anderson vallen nergens te bespeuren. Ziedaar ‘De redders’, de docufictiereeks op Play4 over de heroïsche reddingsacties en nachtelijke escapades van zes strandwachters aan de Noordzee, gespeeld door onder meer Julie Vermeire, haar vriend Laurins Dursin en ‘Kamp Waes’-survivor Joni Ceusters.
HUMO Je maakt je acteerdebuut in ‘De redders’. Waarom deed je auditie?
JONI CEUSTERS «Ik kreeg het zoekertje door verschillende mensen doorgestuurd, omdat ze wisten dat ik een gediplomeerd redder ben en aan ‘Kamp Waes’ heb deelgenomen. Ik was eerst een beetje terughoudend, omdat ik niet wist wat ik kon verwachten, maar tijdens de opnames van de pilootaflevering kwam de klik.
»De opnames waren erg fijn, of toch als het weer een beetje meezat. In de paasvakantie moesten we in water van zo’n 7 graden zwemmen. Brrr!»
HUMO Hoe was het om jezelf te zien acteren?
CEUSTERS «Een beetje awkward (lacht). Ik ben erg kritisch voor mezelf, zoals je misschien al had gezien in ‘Kamp Waes’.
»‘De redders’ is plezant, maar ik plan momenteel geen acteercarrière. Ik haal veel voldoening uit mijn vaste job als brandweerkapitein, mijn jongensdroom.»
HUMO Je bent opgeleid als redder. Heb je je collega’s het één en ander aangeleerd?
CEUSTERS «Ja, maar ze moesten sowieso nog een opleiding volgen. Zelf doe ik al tien jaar aan reddend zwemmen in competitieverband, waarbij je met een pop van 60 kilo naar de start zwemt. Ik ben sinds mijn 16de al elk jaar Belgisch Kampioen hierin.»
HUMO De vergelijking tussen ‘De redders’ en ‘Baywatch’ is snel gemaakt. Fair?
CEUSTERS «We zijn níét de Vlaamse ‘Baywatch’, al knipogen we hier en daar wel naar die serie – het personage van Laurins loopt bijvoorbeeld rond met een David Hasselhoff-koffiemok.
»De reeks is gemaakt door 100.000Volts, het productiehuis achter ‘De kust is veilig’. Bij die docureeks kwamen ze vaak te laat om spannende reddingsacties goed te filmen, dus hebben we ze gereconstrueerd. Kortom: het is een soap, maar met educatieve waarde.»
HUMO ‘Baywatch’ was één van de best bekeken tv-shows ooit. Zit er ook een hit in ‘De redders’?
CEUSTERS «Goh, moeilijk te voorspellen. Ik hoop vooral dat kijkers zich amuseren en iets bijleren. Wat is een pieterman, bijvoorbeeld? Of wat hoor je te doen als je door een kwal bent gestoken?»
HUMO Die is makkelijk: op de wonde plassen.
CEUSTERS «Een strandwachter gaat daar toch ietsje anders mee om. Maar hé, doe wat je niet laten kunt (lacht).»
De redders, Play4, maandag 2 augustus, 19.55